Giriş Üye Ol


UTC - Salı, 18 Eyl 2018 19:06

Amatörler İçin Bilgiler
TB1CFK_SK
Amatör Telsizci Kimdir?
Nasıl Amatör Olunur?
Kimler Amatör Olamaz?
Q Kodları
CW Kısaltmalar
Fonetik Alfabe
Amatörlüğün Tarihçesi
73 Ne Demek?
QSL Kart Ne Demek?
PMR Ne Demek?
CB Ne Demek?
CW Nedir?
RTTY Nedir?
SSTV Nedir?
Online Sınav
KEGM Soru Bankası

Amatörler İçin Linkler
APRS İzleme
NASA
Son Depremler
TA Bölge Haritası
TC SWAT
TRAC SAMSUN
TRAC TRABZON
Türk Konferans Odası
Diğer LinklerCUSTOM SPOTS
Band
160m 80m 40m
30m 20m 17m
15m 12m 10m
6m 2m 70cm

SatelliteDigtital

Spot Search

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status

VHF Aurora :
Status
144 MHz Es in EU :
Status
70 MHz Es in EU :
Status
50 MHz Es in EU :
Status
144 MHz Es in NA :
Status
Today's MUF & Es :

Status

free counters

HAKKIMIZDA

Bu internet sitesini hazırlamamdaki asıl amaç; öncelikle kendimi geliştirmek, bu alanda bana yararlı olacak bilgiler edinmek, aynı zamanda ileriye dönük yenilikleri yakından takip etmekti.
Zaman içerisinde internet sitemi geliştirdiğim gibi kendimi de yazılım konusunda geliştirdim. Bu süreç artarak devam edecektir.
Amatorband.com'un yeni versiyonunda daha verimli içerikler bulacağınızdan eminim. Amatör telsizciliği merak eden insanlara bilgi mahiyetinde, amatör telsizci olan arkadaşlara da bilgi tazeleme niyetinde bir site oldu. İçerik zamanla artacak ve bilgiler yavaş yavaş şekillenecektir. Burada bazı bilgiler özellikle eklenmemiştir. Sebebine gelince herkes iyi niyetli olmayabilir. Telsizcilikle alakası olmadan ancak telsiz teknolojisini kötüye kullanımları engellemek için ayrıntılı bilgilere yer vermiyorum.
Forum konusunda söylemek istediğim bir iki cümle var. Ben internet siteme bir forum ekleyerek amatör telsizcilerin birbirleriyle görüşüp bilgi alış-verişi yapmalarını sağlamak niyetindeydim. Fakat sonradan baktım ki www.radyoamatorleri.com diye bir internet sitesi var. Amatör telsizciler olarak farklı farklı forumlar kurarak dağılmak yerine, hep birlikte tek bir forumda buluşalım istedim. Bu yüzden bu işi iyi yapan Radyo Amatörleri.com'daki arkadaşlarla irtibata geçtim. Seve seve teklifimi kabul ettiler. Forumumdaki üyelere de mesaj atarak bu siteye yönlendirdim. Bundan sonra www.radyoamatorleri.com adresinden forumu takip edebilirsiniz.
Unutmadan söyleyeyim; eski çağrı işaretim TA9ABG iken, 1. bölgeye yerleştikten sonra TA1ABG olarak değişmiştir. Ardahan ilindeki Radyo Amatörü arkadaşlara teşekkür ederim. Orada kısıtlı imkanlarla bir şeyler yapmaya çalıştık ve gayet güzel şeyler başardık. Radyo Amatörlerinin sayısında artış oldu ve oralar hareketlendi.
Öte yandan sitenin isminin bulunmasında, tasarım ve yazılım sürecinde beni eleştiren yol gösteren fikir veren ve destek veren tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Sitenin içeriğindeki bilgiler bir çok Amatör Telsizcinin katkısıyla hazırlanmıştır. Kaynak belirtmeden yayınlayabilmem konusunda destek verdikleri için onlara da teşekkürü borç biliyorum.

TA1ABG QTH: İstanbul 73.

 

read why do husbands cheat redirect
link click how many men have affairs
open cheat married men who cheat with men
link why do wifes cheat why do men cheat on their wife
women cheat husband how women cheat My boyfriend cheated on me
spyware apps for android go tracking software for android
abortion illegal open medical abortion stories